Fundacja "Dobry Duszek" realizuje zadanie publiczne pn. "Prowadzenie działań edukacyjnych z profilaktyki uzależnień skierowanych do seniorów".

Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Radom.

Projekt adresowany jest do 20 osobowej grupy kobiet i mężczyzn z miasta Radomia w wieku 60+ w celu uświadomienia problemu jakim jest nadużywanie alkoholu.

Celem projektu jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia uzależnień od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz negatywnych skutków społecznych, będących konsekwencją tych zjawisk, w tym przeciwdziałania przemocy w rodzinie wśród Seniorów oraz przeciwdziałanie skutkom pandemii Covid- 19 takim jak: samotność, poczucie wyizolowania, stres, radzenie sobie z trudnymi emocjami, brak aktywności, brak życia towarzyskiego.

W ramach projektu odbędą się:

• warsztaty profilaktyczne
  • spotkania z psychologiem
  • spotkania z prawnikiem
  • spotkania z przedstawicielem policji
  • warsztaty kulinarne

Udział w zadaniu jest bezpłatny.