EnglishPolski

Zajęcia integracyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy

Razem z American Corner Radom mieliśmy przyjemność przeprowadzić, różne formy zajęć integracyjnych dla dzieci polskich i ukraińskich. Poniżej przedstawiamy relację ze wspólnych spotkań:

 

1. Warsztaty kolory jesieni 🍂🍁
Dzieci wspaniale wykorzystały ostatnie ciepłe dni, tegorocznej jesieni. Połączyły siły w konkursach artystycznych i sprawnościowych.🦸‍♂️🧑‍🎨

 

2. Wizyta dzieci ukraińskich w przedszkolu, w celu integracji z dziećmi polskimi 👧🧒
Przedszkolaki przywitały gości wierszykami i piosenkami. Przeprowadzono wiele gier, zabaw polegających na współpracy i wzajemnej pomocy. Odbyły się wspólne tance i śpiewy, które jeszcze bardziej pozwoliły zintegrować się dzieciom z Polski i Ukrainy. Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce jesieni🎨, zjadły wspólny posiłek🥘. We wspólnej zabawie pochodzenie i język nie miały szczególnego znaczenia.

 

3.Spektakl ,,O kogucie i dwóch małych myszkach" 🐭🐔🐭
Dzieci świetnie przygotowały się do przedstawienia, które sprawiło im ogromną radość. Oklasków i braw nie było końca👏. Po teatrzyku dziewczynki przebrały się w spódniczki, we włosy włożyły kwiaty, a w dłonie wianki. Po czym pięknie zatańczyły taniec ludowy. Dzieci były z siebie bardzo dumne, włożyły sporo czasu i starań w przygotowania. Na koniec odbyła się dyskoteka dla dzieci, które świetnie się bawiły tańcząc i śpiewając w rytm muzyki.

 

4. Warsztaty ,,Kuchnia polska i ukraińska"
Dzieci pod opieką dorosłych, mogły ,,zatopić się" w świecie słodyczy🍭. Poprzez przygotowywanie ciasta nawiązała się między nimi ogromna współpraca, która pozwoliła wspólnie przygotować przepyszny posiłek.

 

5. Wykonujemy kartki okolicznościowe z okazji Święta Niepodległości Polski 🇵🇱
Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością przy tworzeniu kart okolicznościowych. Przy wymianie koncepcji, jak te prace mają wyglądać, zadawały dużo pytań o historię i obchody tego święta. 11 listopada był wspaniałą okazją do poznania przez nich polskiej historii.

 

6. Warsztaty psychologiczne 
Psycholog prowadził z dziećmi zajęcia dotyczące uzależnień, stresu i samoakceptacji. W odpowiedni sposób, przystosowany do wieku najmłodszych, przedstawił problem uzależnień jaki dotyka ludzi tak często. 🆘
Pokazał najpopularniejsze substancje, jak i przedmioty, które tak łatwo wpływają na świadomość człowieka. Skupił się na stresie i jego ogromnym, negatywnym znaczeniu w naszym życiu. Nawiązał do samoakceptacji, która jest tak ważna dla zdrowia psychicznego. Na koniec zaproponował dzieciom, zaprezentowanie swoich uczuć, emocji w najlepszy dla nich sposób. Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem ,,przelały" wszystkie myśli na papierowe kartki. Z pewnością takie spotkanie utkwi w pamięci na długo.

 

7. ,,Wartości które nas jednoczą"
Dzieci we wspaniały sposób zaprezentowały nam dwa różne rodzaje kultur narodowych: polską 🇵🇱 i ukraińską 🇺🇦. Na samym początku przywitały gości pięknym tańcem ludowym - krakowiakiem. Profesjonalne stroje były dopełnieniem niezwykłego przedstawienia.
Kolejnym elementem był taniec dzieci pochodzenia ukraińskiego, których stroje również przykuły oko widowni.
Nie zabrakło również wierszyków dla mamy i piosenki o tacie👨‍👩‍👦.
Następnie każdy widz został zabrany w świat bajek🧜‍♀️, za pomocą przedstawienia dzieci na temat pracowitości. Dziecięca radość 😍przeszła na każdego dorosłego będącego na widowni.

Pozostałe aktualności

Fundacja Dobry Duszek © 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone
sunheartgraduation-hatheart-pulsedinnersmilethumbs-uparrow-right