Wspólnie z miastem Radom i Zakładami Automatyki Kombud S.A. w Kamienicy Deskurów udało nam się stworzyć bezpieczne miejsce dla dzieci z Ukrainy uciekających przed wojną.

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Dobry Duszek prowadzi Świetlicę LOKOMOTYWA, która mieści się w Kamienicy Deskurów (ul. Rynek 15). To miejsce zapewniające wsparcie i opiekę dzieciom w wieku od 3 do 10 lat, które przybyły z rodzicami do Radomia po wybuchu wojny w Ukrainie.

Patronat nad świetlicą „Lokomotywa” objęły Zakłady Automatyki Kombud SA.

Dziękujemy Miastu Radom, Prezydentowi Radosławowi Witkowskiemu oraz Wiceprezydentowi Mateuszowi Tyczyńskiemu za pomoc w zorganizowaniu tej placówki i udostępnienie nam pomieszczeń i odpowiednich warunków, by móc pomagać dzieciom z Ukrainy.

🔵W świetlicy opiekę nad dziećmi sprawują wolontariusze oraz osoby posługujące się językiem ukraińskim, organizując zajęcia twórczo-edukacyjne, aby zapewnić im zabawę, radość i poczucie domowego ciepła. Rodzice tych pociech mogą
w tym czasie załatwić niezbędne formalności, skorzystać z możliwości nauki j. polskiego lub po prostu odpocząć. Dzieciom zapewniony jest również ciepły posiłek i deser.

🏠 Kamienica Deskurów, ulica Rynek 15 (Rwańska 2) – Radom.

🚌 Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się przy ulicy Żeromskiego, Tochtermana, Malczewskiego.

❗️Komunikacja miejska dla obywateli Ukrainy jest bezpłatna.
❗️Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze rezerwacja telefoniczna.
Godziny zajęć:
9 – 12:00 dzieci w wieku 3-6 lat
13 – 16:00 dzieci w wieku 7-10 lat
Wolontariusze i wolontariuszki, którzy chcieliby pomóc w opiece nad dziećmi, proszeni są o kontakt telefoniczny.
Wszystkich chętnych, którzy chcą wesprzeć działania na rzecz dzieci z Ukrainy, prosimy o kontakt z Fundacją Dobry Duszek:
Wsparcie finansowe, nr konta Fundacji Dobry Duszek:
Kod BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
BNP Paribas Bank Polska S.A. 13 1750 1253 0000 0000 0613 0151
Razem możemy więcej! Pomóżmy najlepiej jak potrafimy!
Ми раді повідомити, що при підтримці компанії ZA KOMBUD S.A. буде функціонувати група подовженого дня «Локомотива», якою буде управляти Фонд «Добри Душек» з міста Радом.

Група подовженого дня забезпечить підтримку та опіку дітям у віці від 3 до 10 років, які прибули з батьками в місто Радом у зв’язку з війною в Україні.

🔵Опіка дітей буде здійснюватись волонтерами, а також людьми, які спілкуються українською, організовуючи творчо-освітні заняття, аби дати діткам можливість радіти, грати та відчувати домашнє тепло. Батьки в час, коли діти будуть зайняті зможуть вирішувати необхідні питання, також використати можливість вивчити польську мову (початковий рівень), або просто відпочити. Дітям також забезпечується повноцінний обід.

🏠Місце: Каменица Дескурув, вулиця Ринок 15 (Руанська 2) – місто Радом.

🚌 Найближча автобусна зупинка знаходиться на вулицях Żeromskiego, Tochtermana та Malczewskiego. Громадський транспорт для жителів України безкоштовний.
❗️Умовою прийому є резервування місця по номеру телефону
Години занять:
9 – 12 година діти в віку 3-6 років
13 – 16 година діти в віку 7-10 років
Волонтери, які хочуть допомогти в опіці над дітьми, просимо дзвонити на номер телефону
Всіх бажаючих, які хочуть підтримати домогою дітей з України, просимо контактувати з Фондом Добри Душек:
Фінансова підтримка, номер рахунку Фонду Добри Душек:
Код BIC/SWIFT: PPABPLPKXXX
BNP Paribas Bank Polska S.A. 13 1750 1253 0000 0000 0613 0151
Разом ми можемо більше! Допоможемо найкраще як зможемо!
"W ramach programu Pajacyk, realizowanego we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, Fundacja "Dobry Duszek" prowadzi dożywianie 35 dzieci w wieku od 6 do 10 lat w okresie wakacyjnym. Dożywianie w ramach programu potrwa do 31.08.2022 r. Pomocą żywnościową objęte zostały dzieci z Ukrainy, będące podopiecznymi Świetlicy "Lokomotywa".

Cele programu:

Rozwinięcie efektywnego systemu docierania z pomocą żywnościową do beneficjentów w okresie wakacji letnich.
Dotarcie z pomocą w formie posiłku do najbardziej potrzebujących dzieci i młodzieży w najbiedniejszych regionach Polski.
Zmniejszenie stopnia wykluczenia społecznego oraz poprawa zdrowia i potencjału intelektualnego dzieci i młodzieży poprzez finansowanie posiłków w placówkach wsparcia dziennego i świetlicach. (może dodać do tej informacji logo pajacyka)

DARCZYŃCY ŚWIETLICY LOKOMOTYWA:

Jesteśmy tutaj nie po to, by wyciągnąć z życia co się da, ale żeby dodać do niego to, co możemy.

William Osler

sunheartgraduation-hatheart-pulsedinnersmilethumbs-up